Воспоминание чуда Архистратига Михаила. Тропарь, глас 4.
Небе́сных во́инств Архистрати́же,/ мо́лим тя при́сно мы недосто́йнии,/ да твои́ми моли́твами огради́ши нас/ кро́вом крил невеще́ственныя твоея́ сла́вы,/ сохраня́я нас припа́дающих приле́жно и вопию́щих:/ от бед изба́ви нас,/ я́ко чинонача́льник вы́шних сил.
Кондак, глас 2.
Архистрати́же Бо́жий,/ служи́телю Боже́ственныя сла́вы,/ Áнгелов нача́льниче, и челове́ков наста́вниче,/ поле́зное нам проси́,/ и ве́лию ми́лость,/ я́ко безпло́тных Архистрати́г.